Naar het trainingsoverzicht

Presteren onder druk. The 8 Hour Shift

In teams binnen de spoedzorg draait veerkracht zelden om 'nog harder werken'. Effectieve samenwerking en communicatie bij hoge cognitieve en emotionele belasting maakt het verschil. Hoe bied je samen weerstand aan de dagelijkse uitdagingen en blijf je de beste zorg verlenen?

Hoe presteer je optimaal als team onder druk?
Op de OK, SEH, cathlab en verloskunde ontstaan fouten of spanningen meestal niet door gebrek aan vakinhoudelijke kennis, maar door verstoringen in communicatie, rolhelderheid, situational awareness en herstelvermogen van het team. Het samen trainen van team- en besluitvaardigheden onder druk is essentieel om patiëntveilige zorg te blijven leveren.

Het programma van The 8 Hour Shift is ingericht als een -zeker niet alledaagse- dienst. De training is speciaal ontwikkeld voor acute zorgteams die uit hun comfortzone durven stappen om daarmee hun mentale veerkracht te vergroten. Lees meer over onze visie en aanpak:

Train jouw spoedbrein!

 

Wat kan je verwachten?

  • Je komt op verschillende plaatsen en gaat aan de slag op afwijkende tijden. Je wordt fysiek en mentaal uitgedaagd, persoonlijk en als team. Hoe beoordeel je de situatie? Zie je deze als een bedreiging of kans? Hoe hou je de cognitieve bandbreedte van jouw brein optimaal? De gevoelens van druk die je ervaart zijn voor ons de uitdaging om jou de beste regulatiestrategie aan te reiken.

  • Je moet tot het uiterste durven gaan om te ervaren wat hoge druk met je doet. Je wordt hierbij flink uitgedaagd en ook optimaal ondersteund in een prettige sfeer en een veilige leeromgeving.

  • Wat de effecten zijn van druk, hoe je daarmee omgaat en waar je grenzen liggen is voor iedereen anders. Hier houden we rekening mee in de training.

  • De begeleiding is in handen van een gespecialiseerd en enthousiast docententeam van acute zorgprofessionals en een psycholoog. Ze zijn didactisch geschoold en hebben veel ervaring in beroepen waarin je moet presteren onder hoge druk.

  • De groep bestaat uit max. 13 deelnemers. Het programma wordt aangeboden in het METS Center in Bilthoven en deels op locatie.

Leerdoelen

  • Deelnemers leren signalen van prestatieverlies bij zichzelf en binnen het team herkennen, uitspreken en gerichte interventies toepassen om zichzelf en het team weer op koers te brengen.

“Super leuke, leerzame en intensieve training. Zeker een aanrader voor zorgprofessionals die te maken hebben met acute zorg. Complimenten voor de organisatie👍”

Johanna Leemburg over haar deelname aan The 21 Hour Shift

SEH regie-verpleegkundige Medisch Centrum Leeuwarden

Programma

  • Voorbereiding

    Voorafgaand aan de training heb je het e-learning programma doorlopen (ca 1 uur).

    We gaan ervan uit dat je hebt gegegeten bij de start van de training en zorg dat je alles uit de meegegeven checklist met je meebrengt.

     

  • Opzet

    De training bestaat uit drie onderdelen:

    • Voorbereidende e-learning
    • Presteren onder druk-training op locatie: ‘The 8 Hour Shift’.
  • De volgende onderwerpen komen aan bod:

    • Aan de hand van realistische en verrassende casuïstiek leer je in een veilige leeromgeving de effecten van druk te registreren en deze te reguleren.
    • Hierin worden ervaringen uit hoog risico beroepen meegenomen. We combineren vakinhoudelijke theorie met veel praktische oefeningen.
    • Niet-medisch inhoudelijke oefenvormen gebruiken we als metafoor, om deelnemers uit hun eigen context te halen.

Docenten

Maarten Deijkers

Docent Ruben Verlangen

Ruben Verlangen